Доглядайте за бетоном відповідним чином залежно від сезону.
поради від MIXBET
Як доглядати бетон влітку?
У теплу пору року бетон, який щойно був залитий у конструкцію, що будується, може бути дуже чутливий до висихання. Щоб цього не сталося, необхідно забезпечити правильний догляд бетону. Рекомендується вологий догляд за поверхнею. Це означає, що бетон слід регулярно та систематично обприскувати або поливати водою. Однак потрібно бути обережним на ранній стадії його дозрівання, оскільки занадто сильний струмінь води може пошкодити поверхню. У такому разі краще використовувати дощування поверхні бетонної конструкції.
Якщо ми проводимо мокру обробку бетону, необхідно також звернути увагу на температуру води, що використовується. Занадто низьке значення може призвести до пошкодження поверхні, що контактує з бетоном.
Також є можливість використовувати спеціалізований розчин, що дозволяє істотно скоротити частоту поливу води. Для цього поверхню після намокання покривають спеціальними матеріалами, що вбирають, які будуть утримувати вологу. Дуже часто, для цих цілей, можна використовувати різні неткані матеріали або килимки для покриття поверхні.
Якщо описаний вище метод нам не підходить, ми також можемо порекомендувати використання спеціальних покриттів, які унеможливлюють випаровування води з бетону. У цьому рішенні використовуються поліетиленові листи або спеціальне хімічне покриття на основі смоли або парафіну.
Якщо ми вирішили покривати будь-які поверхні з бетону, слід звернути увагу на те, що вони повинні бути правильно закріплені, оскільки можуть бути зірвані вітром. Влітку рекомендується, щоб витримка бетону тривала щонайменше 3 днів.
Як захистити бетон взимку?
Якщо будівельні роботи ведуться за низьких температур, необхідно враховувати значне уповільнення процесів схоплювання та затвердіння бетону. Цьому можна протидіяти, використовуючи цемент із високою температурою гідратації. Бетонні суміші, що застосовуються в таких умовах, повинні бути значно багатшими за кількістю цементу. Вони також повинні мати знижене водоцементне співвідношення.
Нагрів окремих компонентів бетону, головним чином заповнювача та води, також вважається одним із найкращих рішень при низьких температурах заливки. Невеликого поліпшення можна досягти й із застосуванням відповідних хімічних добавок, що мають протиморозні властивості та покращують реологію (деформаційні властивості та плинність) бетонної суміші.
Також при настанні низьких і негативних температур необхідно захистити готові елементи від втрати технологічного тепла, а свіжий бетон – від замерзання води замішування. Усі бетонні елементи мають бути покриті зовнішніми утеплювачами, наприклад, брезентом, полістироловими плитами, солом’яними матами або мінеральною ватою, або створити екосистему навколо елементів бетонних конструкцій. Це може бути каркас повністю накритий поліетиленовою плівкою з невеликим підігрівом усередині.
На самому початку твердіння бетону можна забезпечити додаткове нагрівання за допомогою обігрівачів. Однак використання цього методу вимагає обережності, оскільки може викликати пересихання бетонної поверхні або створити в ній занадто великі перепади температур, що може призвести до розтріскування.